Szkolenia

SPRAWDŹ NADCHODZĄCE WYDARZENIA W "KALENDARZU"

KURS FREEDVINGU APNEA ACADEMY

Szkolenia freedivingu APNEA ACADEMY, włoskiej szkoły freedivingu, którą założył Umberto Pelizzari w 1995 roku. 20 lat badań i rozwoju w obszarze swobodnego nurkowania na wstrzymanym oddechu, to doświadczenie i wiedza którą przekazujemy naszym kursantom podczas 3 stopni szkoleń APNEA ACADEMY.

W szkoleniu APNEA ACADEMY może wziąć udział każdy, bez względu na posiadane doświadczenie i umiejętności. Szkolenia mają 3 poziomy wtajemniczenia i umiejętności, stopniowo zdradzając tajemnice jak nurkować dalej, głębiej i dłużej, ale zawsze robiąc to bezpiecznie! W ramach szkolenia nie tylko pokażemy jak dłużej wstrzymać oddech, ale także jak poczuć się swobodnie pod wodą. Ćwiczenie prawidłowego oddechu z elementami relaksacji oraz praktyczne zajęciami w wodzie poświęcone efektywności techniki pływania to klucz do sukcesu w nurkowaniu swobodnym.

Etapy szkolenia programu szkolenia Apnea Academy

APNEA ACADEMY LEVEL 1

Na pierwszy poziom zapraszamy początkujących którzy chcą odkryć czym jest freediving, ale też tych którzy chcą otrzymać potężną dawkę wiedzy i praktyki pod nadzorem profesjonalnego instruktora - tak zdecydowanie szybciej i więcej można nauczyć się niż drogą samodzielnej nauki.

Celem szkolenia jest zrozumienie przez uczestników co się dzieje w naszym organizmie podczas wstrzymywania oddechu, jak należy się przygotować przed nurkowaniem i jakie środki ostrożności zachować pod wodą dla własnego bezpieczeństwa. Kurs APNEA ACADEMY LEVEL 1 składa się z 2 części na basenie: INDOOR FREEDIVER oraz części na wodach otwartych OUTDOOR FREEDIVER. Po każdej można uzyskać międzynarodową licencję, certyfikat APNEA ACADEMY.

APNEA ACADEMY LEVEL 2

Szkolenie drugiego poziomu przeznaczone jest dla osób posiadających już doświadczenie w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu, które ukończyły szkolenie na poziomie podstawowym (APNEA ACADEMY LEVEL 1 lub równoważne) i chcą rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę na temat freedivingu. To kontynuacja ścieżki rozwoju freedivera poszerzająca zakres wiedzy, doskonaląca umiejętności w wodzie i pokazująca bardziej zaawansowane techniki relaksacji i oddechowe.

APNEA ACADEMY LEVEL 3

Szkolenie najwyższego poziomu przeznaczone jest dla osób oczekujących zwiększenia swoich limitów głębokości, odległości i czasu osiąganych na zatrzymanym oddechu. APNEA ACADEMY LEVEL 3 jest najwyższym stopniem wtajemniczenia w szkole Umberto Pelizzariego, skierowanym do doświadczonych freediverów, którzy ukończyli poziom II (lub odpowiadający mu w innej organizacji) oraz są w stanie zaprezentować poprawne wykonanie ćwiczeń z poziomów I i II. Dzięki opanowaniu prawidłowych technik pływania, oddychania, relaksacji na poziomie zaawansowanym, freediver staje się doświadczonym nurkiem świadomym własnych umiejętności oraz bezpiecznym partnerem nurkowym. Elegancja ruchów, wewnętrzny spokój, integracja z wodą w pełni opisują poziom osiągany przez kursantów po ukończeniu tego szkolenia. Mimo zaawansowanego poziomu, głównym celem kursu pozostaje czerpanie przyjemności z pobytu pod wodą, zwiększanie bezpieczeństwa własnego i partnerów nurkowych. Zajęcia, podobnie jak w poprzednich etapach, prowadzone są na basenie, jak i wodach otwartych, dzięki czemu dotykają wszystkich aspektów freedivingu

KURS FREEDVINGU PADI Freediver

PADI to amerykańska organizacja nurkowa działająca w obszarze nurkowania rekreacyjnego od 1966 roku. Podążając za dynamicznym rozwojem popularności freedivingu, w 2015 roku uruchomiła program szkoleń PADI Freediver, którego celem jest kształcenie umiejętności nurkowania swobodnego - zarówno dla zaawansowanych nurków sprzętowych jak i osób, które nie posiadają żadnych doświadczeń w nurkowaniu. Program szkoleń PADI Freediver składa się z 4 etapów.

Etapy szkolenia programu szkolenia PADI

PADI Basic Freediver

Przekazuje fundamentalną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa oraz na temat dyscyplin freedivingu - statycznego wstrzymywania oddechu, dynamiki oraz nurkowań głębokich. Po rozwoju wiedzy, celem zajęć praktycznych odbywających się na basenie jest poznanie konkurencji basenowych i przygotowanie do nurkowania na otwartych wodach.

Program zawiera:PADI Freediver Touch (platforma nauki online), 1 teoria, min. 2 sesje na wodach basenowych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni

PADI Freediver

Rozwija wiedzę i umiejętności poznanych dyscyplin w ramach PADI Basic Freediver podczas zajęć na wodach otwartych. Maksymalna głębokość dla dwudniowego szkolenia wynosi 10-16 metrów. Szkolenie zawiera również ćwiczenia z wzajemnej asekuracji i scenariusze ratownicze.

Program zawiera: 1 teoria, min. 2 sesje na wodach otwartych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni

PADI Advanced Freediver

Pogłębia wiedzę i umiejętności w zakresie wydłużania czasu wstrzymywania oddechu oraz głębokości oraz doskonalenia techniki wyrównywania ciśnienia i wzajemnej asysty. Maksymalna głębokość dla dwudniowego szkolenia wynosi 16-24 metrów. Szkolenie zawiera również ćwiczenia z wzajemnej asekuracji i scenariusze ratownicze.

Program zawiera: 1 teoria, min. 1 sesja na basenie, min. 2 sesje na wodach otwartych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni

PADI Master Freediver

Poszerza wiedzę i umiejętności w zakresie wydłużania czasu wstrzymywania oddechu oraz głębokości oraz doskonalenia techniki wyrównywania ciśnienia i wzajemnej asysty. Maksymalna głębokość dla dwudniowego szkolenia wynosi 24-40metrów. Szkolenie zawiera również ćwiczenia z wzajemnej asekuracji i scenariusze ratownicze.

Program zawiera: 1 teoria, min. 1 sesja na basenie, min. 2 sesje na wodach otwartych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni